27 Ekim 2020

Yabancı Dizii

Yabancı Dizi İnceleme

En iyi 10 Türk Komedi Filmi

En iyi 10 Türk Komedi Filmi

Türk filmleri son yıllarda çok fazla çıta yükseltti ve bu nedenle Türk filmlerinden izleyicilerin beklentileri de arttı. Komedi alanında beyaz perdeye damgasını vuran birkaç isim haricinde Türk film sektöründe kaliteli isimleri de bulabilmek mümkün. En iyi 10 Türk Komedi filmi ile ilgili olarak araştırdığımız bilgileri aşağıda paylaşıyoruz.

Vizontele: 2001 yapımı film oldukça fazla kişi tarafından izlenmişti. Güneydoğuda küçük bir kasabaya getirilen televizyon işlerinin bozulmasını istemeyenler için bir tehdit oluştururken kasaba halkı için müthiş bir deneyim haline gelir. Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Altan Erkekli gibi usta oyuncular sayesinde film ve senaryasu büyük bir ilgi gördü.

GORA: Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği film 2004 yılında gösterime girdi ve fazla izlenen komedi filmleri arasında yerini aldı.

Aile Arasında: 2017 yılında gösterime giren filmde boşanmak üzere olan evhamlı bir kişilik Fikret ile şarkıcı Solmaz’ın hikayesi anlatılıyor.

Bana Masal Anlatma: 2015 yılı yapımda minibüs şoförü olan bir genç ile masal prensesini andıran Ayperi’ nin hikayesi anlatılıyor.

Pek Yakında: 2014 yılında gösterime girdi. Korsan dvd satıcısının evliliği tehlikeye girer ve karısını artık illegal işler ile uğraşmayacağına dair ikna etmesi gerekmektedir. Filmde Cem Yılmaz;’ın oyunculuğu dikkat çekiyor.

Limonata: 2015 yapımı olan filmde Türkiye’den Makedonya’ya uzanan bir hikaye anlatılmaktadır.

Hokkabaz geçimini sihirbazlık yaparak kazanan iki arkadaşın hikayesi anlatılıyor.

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?

İftarlık Gazoz 2016 yapımı olan film yine Cem Yılmaz imzası taşıyor.

Organize İşler bir dolandırıcılık çetesinin hikayesi anlatılmaktadır. Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği filmin daha sonra ikincisi çekilecektir.

En iyi 10 Türk Komedi Filmi ile ilgili bilgileri bu şekilde sizinle paylaşmaya çalıştık. Komedi filmlerine genellikle ülkemizde Cem Yılmaz damgasını vurmaktadır. Bu liste haricinde oldukça güncel ve kaliteli olan Türk filmleri de bulunmaktadır. Özellikle Şahan Gökbakar ve Ata Demirer filmleri de son yıllara damgasını vuran Türk komedi filmleri arasında yer almaktadır. Türk sineması günümüzde çok fazla gelişe kaydetmiştir.