27 Kasım 2020

Yabancı Dizii

Yabancı Dizi İnceleme

Queen Sono Nasıl Bir Dizi

Queen Sono Nasıl Bir Dizi

Dizi dünyasında insanların karşısına kendi zevk ve beğenilerine uygun olarak çok farklı türden diziler çıkıyor. Teknolojinin bugün geldiği nokta itibarıyla gerek şifreli kanallar, gerek IPTV gerek Youtube gerek ise uydu üzerinden yayın yapan platformlar üzerinden çok fazla yapımı izlemek mümkün kimi diziler ise daha yayınlanmadan çok ses getiriyor. Beraberinde birçok soru soruluyor. İşte o dizilerden bir tanesi Netflix üzerinden yayınlanacak olan Queen Sono nasıl bir dizi sorusunun en çok sorulduğu bir yapım.

Queen Sono için söylenebilecek en temel farklılık Netflix üzerinden yayınlanacak olan ilk Afrika yapımı olan ve seri halde yayınlanacak bir dizi olduğudur. Dizinin türü ise suç drama olarak ifade edilmekte olup dizinin platformda ilk gösterim tarihi ise 28 Şubat 2020 tarihi olacaktır.

Queen Sono Dizi Konusu

Queen Sono nasıl bir dizi sorusunun yanıtını daha detaylı olarak anlayabilmek için dizinin konusuna bakıldığında ise dizide Güney Afrika’da gizli servis içinde görevli olan Queen Sono isimli bir gizli ajanın bölgede ortaya çıkan her türlü sorun, haksızlık ve yolsuzluk ile mücadelesini anlatan hiçbir suça izin vermeyişini anlatacak olan dizide yayınlanan fragmanlardan da anlaşıldığı üzere fonda muhteşem Afrika görüntüleri yer alıyor.

Dizide elbette kadın karakterin tüm bu yaşananlar içinde özel yaşamında olan sorunlar ile mücadele etmesi de ekranlara bütünlük halinde yansıtılıyor. Gizli ajanı tüm bunlara itenin ise annesinin ölümünün gerçek nedenlerini öğrenme çabaları. Konuların siyaset ve iş dünyasında da geçtiğini ifade etmek gerekiyor.

Queen Sono Dizi Oyuncuları

Dizinin başrol oyuncularından da bahsetmek gerekir ise Oueen Sono karakterine hayat veren karakter Pearl Thusi isimli Afrika ünlü kadın aktris dizinin diğer başrol oyuncuları ise Vuyo Dabula,Loyiso Madinga isimli yine Afrika’da son derece bilinen oyuncular.