27 Ekim 2020

Yabancı Dizii

Yabancı Dizi İnceleme

Train To Busan 2 Filminin Tüm Detayları

Train To Busan 2 Filmi

Son zamanlar da k-pop müzik endüstrisinin bir hayli popüler olması ve kore devletinin bunu avantaj olarak değerlendirmesiyle kore sineması da adeta patlama yaşıyor. Parasite adlı film ile oscar ödülünü bile kazandılar. Daha sonra dizi sektörü de buna bağlı canlanarak ülkeye adeta turist akışı gerçekleşti. Medya da fazla ilgi görmeyen ancak gişede 92 milyon $ hasılat yapan Train to busan adlı film ise ilk serisi 2016 yılında gösterime girmiş ve büyük beğeni toplamıştı. Bir world war z karışımı olan ancak son günler de virüs nedeniyle kafalarda soru işareti bırakmıştır. İlk filmden kesitler olmadığı ifade edilen 2. Serinin ise 2019’da çekilmeye başlandığı duyurulmuş ve kore sinemasının takipçilerini heyecanlandırmış lardı. İlk filmi izleyip takip beğenenler ise ikinci filmin fragmanını izledikten sonra kesinlikle birinci serinin yarattığı etki ve güzel sonucun devam edeceğini düşündüler. Amerika’da akademi filmlerinin etkisini kırıp gişede rekor kırmış avrupa da da aynı ilgiyle izlenmişti. İkinci filmin toplam bütçesi ise 8 milyon dolara mâl olduğu doğrulanmış ve bu kadar büyük kadrolu filmin beyaz perde de beğenilmesi ümit ediliyor. İlk etap ta korece yayınlanacak filmin diğer ülkeler de gişeye açılmasıyla farklı diller de de çevirileceği gelen bilgiler arasında. İşte ana hatlarıyla train to busan filmi.

Train To Busan 2 Filmi Konusu

Birinci seriden bağımsız olduğu ilan edilen film Konu olarak korku ve gerilim tarzı olan filmin yönetmeni ise Yeon Sang –ho. Zombie saldırısına uğrayan dünya da, Kore yarımadasından başka birsey kalmamıştır. Hayatta kalan kurtarma ekibi ise yaptıkları arama sonucunda yaşayan birçok insana karşılamışlardır. Artık işin boyutu değişmeye başlamış ve busan da rastlanılan son kurtarma ekibi ise saldırıya uğramıştır.

Train To Busan 2 Oyuncular

  • Kang Dong
  • Lee- Jung hyun
  • Lee Re
  • Kwon Hae Hyo
  • Koo Kyo-hwan
  • Min -jae Kim

Train To Busan 2 Yapım Şirketi: Next Entertainment world

Red Peter film

New Movie

Gösterime giriş tarihi:  nisan’da gösterime girmesi düşünülen film, Covid-19 pandemisi nedeniyle Ağustos 2020 tarihine ertelenmiştir.