24 Ekim 2020

Yabancı Dizii

Yabancı Dizi İnceleme

Control Z Konusu, İzlenir Mi, Oyuncu Kadrosu, Detaylı İnceleme

control-z-konusu

control-z-ne-zaman-cikiyor

Control Z Konusu

Netflixin 22 mayıs’ta ekran hayat hayatına başlayacak olan meksika yapımı dram ve aksiyon dizisi control z netflix takipçilerini heyecanlandırdı. Bir hacker öğrencilerin gizli sırlarını ortaya çıkarır. Bütün kirli işleri ortaya çıkan lise öğrencileri kendilerini çok zorlu olaylar içinde bulur. Okudukları lise nacional zengin ve elit çocukların okuduğu bir okul olup üst düzeydir. Ancak ortaya çıkan olaylar sonucu nacional’in düzeni alt üst olur. okulda ki popülerler artık zorbalığa maruz kalmıştır ve tüm bu yapılanlar uyumsuz öğrenciler ise statü kazanmışlardır. Bunun yanında bu olaydan herkes suçlu bulunmuştur.  Hacker sofia ise gözlemleme ve çözümleme ustası çok bilmiş ama içine kapanıktır.  Sofia olayları çözmek isteyip gizli hacker daha fazla sır sızdırmadan bu işi halletmek ister.  Bu süre zarfında zamana karşı yarışan sofia, bu süreçte hem çok arkadaş edinmiş hemde empati duygusunu tatmıştır. Ve hiç tatmadığı diğer duygu ise aşktır.

 

Control Z Oyuncu Kadrosu

  • Ana Valeria Becerril
  • Michael Ronda
  • Andres Baida
  • Macarena Barcia
  • Yankel Stevan

Dizi Ne Zaman Çıkıyor?

Dizi çıkış tarihi önce mart olarak belirlense de covid19 pandemisi nedeniyle mayıs 22 tarihine ertelenmiştir.

Nerede izlenir?

Dizi netflix yapımı olduğu için netflix üyeliği bulunanlar site üzerinden izleyebilir. Ancak çeviri mevcutmu daha açıklanmamıştır.

İzlenir mi?

Dizi henüz piyasaya çıkmadığından bu konuda yorum yapmak çok zor. Ancak meksika yapımı olması dizi meraklılarını ve eleştirmenlerini heyecanlandırdı. Suç oranının çok yüksek olduğu meksika da daha önce dizi projelerinde toplum yapısının oyuncular ve senaryolar üzerine ne kadar sindiği bilinir. Ancak teknoloji konulu böyle bir dizi herhangi bir amerikan bilim temalı dizilerinin havasını yaratmayabilir. Bu konuda beklentisi olumlu yönde olanlarda bu düşüncede olabilir fakat dizide latin pembe dizi renkleri görmekte mümkün olabilir. Sonuç olarak dizinin verdiği beklenti olumlu ve olumsuz yarı yarıya olsa da izledikten sonra karar vermek daha doğru olur.