25 Eylül 2020

Yabancı Dizii

Yabancı Dizi İnceleme

Council of Dads Dizisinin Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Tavus kuşu logosuyla Peacock Network olarak isimlendirilen NBC kanalı, General Electric ve Vivendi Universal Entertainment kuruluşlarına bağlı olarak yayın hayatını devam ettiriyor. Birbirinden farklı türdeki dizileriyle reyting rekorları kıran kanalın son bombası ise sımsıcak konusuyla Council Of Dads olacak. İlk bölümü 24 Mart 2020 Salı günü yayınlandı. Haftalık olarak yayınlanan dizinin bölümleri 45-50 dakika arasında değişiklik gösteriyor. Dram türünde kurgulanan dizide komedi ve aile sıcaklığı temaları oldukça özenli bir şekilde bölümlerin içerisine yerleştirilmiştir.

Council of Dads Dizisinin Konusu

Bruce Feiler’in “The Council Of Dads” kitabından uyarlanan dizi çarpıcı konusuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Dizi kanser teşhisi konulan 4 çocuk babası Scott Perry’in herkesi şaşırtacak hikayesini konu alıyor. Scott’un hastalığı nedeniyle çocuklarını ve eşini yalnız bırakma korkusundan hareket ederek oluşturduğu “Babalar Konseyi” fikri izleyicileri hem gülümsetecek hem de hüzünlendirecek. Oluşturulan Babalar Konsey’inde ise; yakın arkadaşı Oliver, çocukluk arkadaşları Anthony ve Adsız Alkolikler grubundan tanıdıkları Larry yer alıyor. Bu konseyin temel amacı ise; Scott’a bir şey olması durumunda 1 yıl boyunca eşine ve çocuklarına destek olmak ile onların yas sürecin daha çabuk atlatmalarına yardımcı olmaktır. Ancak bu konseyden seçilecek kişileri birbirinden zorlu sınavlar bekliyor.

Council of Dads Dizisinin Oyuncu Kadrosu

James Oh ve Bruce Feiler’in yapımcılığını üstlendiği dizi 14 Ocak 2019 tarihinde pilot sipariş olarak verilmiştir. Senarist koltuğunda Joan Rater ve Tony Phelan’ın oturduğu dizinin ilerleyen bölümlerinde bu ikiliye Tia Napolitano, Bert V: Royal ve TBA eşlik etmiştir. Dizinin oyuncu kadrosunda ise; Sarah Wayne Callies, Blue Chapman, Clive Standen, J. August Richards, Michele Weaver, Thalia Tran, Steven Silver, Michael O’Neill, Tom Everett Scott ve Emjay Anthony gibi ünlü isimler rol alıyor.