24 Ekim 2020

Yabancı Dizii

Yabancı Dizi İnceleme

Blindspot İzlenir mi? Kimler izlemeli? Blindspot Dizi Konusu

Blindspot İzlenir mi?
2015 senesinde yayın hayatına başlayan ve 2020’nin yaz sezonu döneminde final sezonuyla ekranlara gelecek Blindspot dizisi hakkında merak edilen birkaç sorunun cevabıyla karşınızdayız. Sullivan Stapleton ve Jaimie Alexander ikilisinin başarılı bir uyuma sahip oldukları gizem-gerilim-aksiyon türündeki dizisi Blindspot özellikle bu türü seven izleyicilerin göz atabileceği türden bir dizi.

Hikâyesinin başından itibaren gizemini koruyan bir yapıya sahip olması, her bölümünde farklı sırları ortaya koyması ve hikâyedeki karakterlerin gerçek yüzleri konusunda ters köşelere sahip bir kurguya sahip oluşu Blindspot dizisini izlenir kılan önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

Kimler izlemeli?
Quantico, Shades of Blue, The Following, Taken, White Collar, The Blacklist ve Mindhunter gibi dizilerden hoşlanan kişilerin Blindspot dizisinde zevklerine uygun bir şeyler bulabileceğini söyleyebiliriz.

Blindspot Konusu

Blindspot’ta hikâye New York’un ünlü Times meydanında başıboş bir kumaş valizin bulunmasıyla başlar. Olay yerine gelen bomba imha ekibi valizi açtığında şok edici bir şeyle karşılaşır: Her tarafı dövmelerle dolu çırılçıplak bir kadın. Kadın oraya nasıl geldiğini ve kim olduğunu hatırlayamazken, vücudundaki dövmelerin her birinin farklı bir olayın aydınlatılması konusunda ipuçları olduğu ortaya çıkar. Buna bağlı olarak kadın FBI gözetimi altına alınır ve zaman içinde olayların çözülmesi konusunda birime destek vermeye başlar. Bir yandan olaylar çözülürken bir yandan da kadının kim olduğuna dair sorular adım adım cevap bulur.