27 Ekim 2020

Yabancı Dizii

Yabancı Dizi İnceleme

Frasier Dizi Konusu ve Oyuncu Kadrosu, Frasier Dizisi Hakkında Genel Bilgi

Frasier Tanıtım

Dizi oldukça eski bir yapım. Yayınlandığı dönemde birçok kişi tarafından beğeni ile izlenmiş ve uzun süre ekranda kalmayı başarmıştır. Komedi türünde izleyici ile buluşan dizi hem konusu hem de oyuncu kadrosu ile de dikkat çekmektedir.

Frasier Dizi Konusu

Bir psikiyatrist olan Dr. Frasier Crane Boston’da yaşadığı hayattan vazgeçerek doğduğu yer olan Seaatle’a dönme kararı olur. Burada sakin ve yalnız bir hayat sürmek için planlar yapan Crane, kendisini bir anda babası, babasını doktoru ve onun köpeği ile yaşarken bulur. Tamamen hayal ettiği bir hayatın uzağında yaşamaya çalışan Crane kendisini bir cümbüşün içinde bulur. Bu süre zarfında kendisini ve hayatını sorgulayan Crane aslında zamanla yeni hayatından zevk aldığını ve o kişiler ile yaşamaktan mutlu olduğunu anlayacaktır. Hem yaptığı işi hem de aile hayatını sorgulayacak olan Crane bir süre sonra aile bağlarının aslında ne kadar önemli olduğunu anlayacaktır.

Frasier Dizi Oyuncu Kadrosu

Kelsey Grammer, David Hyde Pierce, John Mahoney, Jane Leeves gibi oyuncular yer almaktadır. Dizi bölüm bölüm yayınlandığı için konuk oyuncular, ayrılan ya da katılan oyuncular olabilmektedir.

Frasier Dizisi Hakkında Genel Bilgi

1993-2004 yılları arasında yayınlanan dizi ABD’ nin ünlü kanallarından biri olan NBC’de yayınlandı. Komedi türünde yayınlanan dizi 11 sezon sürmüş ve her bir bölümü ortalama 25 dk sürmüştür. Toplamda 265 bölüm olarak yayınlanan dizi eski bir dizi olmasına rağmen halen daha hatırlanmaktadır.