27 Kasım 2020

Yabancı Dizii

Yabancı Dizi İnceleme

I Am Not Okay With This Dizi Konusu

I Am Not Okay With This Dizi Konusu

Netflix’in gençlik dizileri arasına yeni eklenen I Am Not Okay With This, ilk sezon tüm bölümleri ile şu an Netflix’te izleyici karşısına çıkıyor. 17 yaşında bir kızın ergenlik dönemindeki sorunlarıyla baş etmesini ve aynı zamanda kendisiyle alakalı tuhaf özellikleri keşfetme sürecini anlatan dizi, yakın zaman önce platformda yerini almış bulunuyor. Yine Netflix orijinal dizi olan Stranger Thing’in yapımcıları ve The End of the F***ing World’ün yönetmeni tarafından çekilen I Am Not Okay With This, bölümler yayınlanmadan önce YouTube üzerinde 7 dakikalık bir ön gösterim sonrasına Netflix’e yüklenerek izleyicilerin karşısına çıktı.

Dizinin senaryosu da Charles S. Forsman’ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanmış. Dizi, kısa süreli olmasıyla vakit geçirmek isteyenler için ideal oluyor ve şimdiden çoğu kitlenin ilgisini çekmeyi başarıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Sophia Lillis ve Kathleen Rose Perkins başrolleri paylaşırken, Sofia Bryant, Wyatt Oleff, Richard Ellis ve Aidan Wojtak-Hissong gibi isimler de dizide önemli rolleri üstleniyorlar. Başrol oyuncusu Sophia Lillis, dizide 17 yaşında Sydney isimli bir genci canlandırıyor. Netflix’te yayınlanmış olan ilk sezonda toplam 8 bölüm bulunuyor. Bölüm süreleri ne çok uzun ne de çok kısa. En uzun bölümler 28 dakikalık bir sürede, en kısa bölümler ise 19 dakikalık bir süreye sahip. Kolay izlenebilir bir gençlik dizisi olduğu için en ideal süre ve bölüm sayısından bulunuyor.

I Am Not Okay With This dizi konusu ise genel bir tabirle şöyle açıklanabiliyor: Sydney, babasını çok küçük yaşta trajik bir şekilde kaybetmesinden hemen sonra hayatına eklenen yeni zorluklar ile mücadele eden 17 yaşında bir kız çocuğudur. Lise döneminde olan Sydney, ergenlik sürecindeki belli başlı sorunlarla baş ederken, diğer yandan kendine özgü bazı tuhaf özelliklerinde farkına varıyor. İçine kapanık bir yapıda olan genç kız, çevresindeki yaşıtlarından da pek haz etmiyor. Tesadüfi bir şekilde telekinetik yeteneklerinin olabileceğini de keşfeden Sydney, bu zorluklarla baş etmeye çalışıyor. Öte yandan bu süreçte yanında olan ve en iyi arkadaşı olan Dina’ya karşı da platonik duygular besliyor.