27 Kasım 2020

Yabancı Dizii

Yabancı Dizi İnceleme

The 100 Dizisi Konusu ve Oyuncuları

The 100 Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Diziler birçok insanın en büyük eğlence araçlarından bir tanesidir ve çok değişik kesimlere hitap eden farklı ülkelerde farklı diziler bulunuyor. Kimi diziler kısa süreli olur iken kimileri uzun süreli oluyor. İşte uzun soluklu olan dizilerden bir tanesi de The 100 dizisi konusu ve oyuncuları ile yayınlanmaya başladığı dönemden beri sürekli olarak ilgi çeken son derece özel bir yapım.

Dizi hakkında temel bilgileri vermek gerekir ise şunlar söylenebilir: Dizi ilk olarak 19 Mart 2014 tarihinde yayınlanmış ve şu 7. Sezonunda. Toplamda 84 bölümü yayınlanmış durumda. Dizinin dili İngilizce. Tür olarak bakıldığında ise bilim kurgu, aksiyon, dram distopya, ütopya, kıyamet sonrası gibi türleri kendi içinde aynı anda barındıran bir yapısı var. Bu da her yaştan her kesimden insanın diziye olan ilgisini artırıyor. Üstelik diziye olan ilgi asla hız kesmiyor. Dizinin proje tasarımını yapan isim Jason Rothenberg. Dizi the CW isimli kanalda gösteriliyor. Dizinin her bir bölümü 42 dakikadır.

Dizinin Konusuna Genel Bakış

The 100 dizisi hakkında üstte yer alan temel bilgileri verdikten sonra dizinin konusu hakkında da ana hatları ile bilgi vermek gerekir ise şu şekildedir: Kıyamet sonrası geçen bir öykü olarak ana hatları ile tanımlamak mümkündür. Kass Morgan isimli yazarın kitabından yapılan bir dizidir.Yer yüzünde bir nükleer harp yaşanmıştır. Savaşta çok sayıda insan ölmüş ve insan nesli tükenme noktasına gelmiştir.

Yaşanan bu savaştan 97 sene sonra farklı noktalara hareket eden bir uzay gemisi kalmıştır. Bu uzay gemisinde toplamda 100 genç vardır. Görevleri ise yeniden dünyayı yaşanılır hale getirmektir.Bu aşamada bu gençleri dünya üzerinde oldukça zorlu bir sınav bekler ve dizi tüm bu yaşananları konu alan bir kurgu üzerinedir.

Dizinin Oyuncuları Kimlerdir

The 100 dizisi konusu ve oyuncuları noktasında ana castta yer alan oyuncular ise şunlardır: Henry Ian, Cusick, Bob Morley , Alycia Debnam-Carey, Eliza Taylor, Devon Bostick, Christopher Larkin, Thomas McDonell, Paige Turco ,Eli Goree, Marie Avgeropoulos, Ricky Whittle, Isaiah Washington, Richard Harmon, Lindsey Morgan. Bu oyunculardan bazıları dizi başladığı andan itibaren dizide yer alan isimlerdir.