27 Ekim 2020

Yabancı Dizii

Yabancı Dizi İnceleme

Shadowhunters Dizisinin Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Tüm dünyada hayranları olan ve beğenilerek izlenen Shadowhunters, aslında bir kitap serisinden uyarlanmıştır. Dizi Cassandra Clare’nin Ölümcül Oyuncaklar isimli 6 kitabından uyarlanmıştır. Serinin ilk kitabı olan “Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri” 2013 yılında sinema filmine uyarlanmıştır ve başrolünde Lily Collins yer almıştır. Daha sonra 2016 yılında bir ABD kanalı olan Freeform’da diziye uyarlanmıştır. 12 Ocak 2016 tarihinde ilk sezonu yayınlanan dizinin son yayın tarihi 6 Mayıs 2019’dur. Üç sezon yayımlanmıştır ve 55 bölümü vardır. Her bölüm ortalama 42 dakika sürmektedir. Diziyi ülkemizde Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Fantastik türünde bir dizi olan Shadowhunters’ın yönetmenliğini Ed Decter üstlenmektedir. Dizi, Kanada’nın Ontario eyaletine bağlı Toronto’da çekilmiştir.

Shadowhunters’ın Konusu

Dizi, gölge avcıları ve iblisler arasında mücadeleyi anlatmaktadır. New York’ta annesiyle birlikte yaşayan Clary Fray, resim yapmayı seven bir genç kızdır. Annesi kaçırıldıktan sonra gölge avcısı olduğunu öğrenir. Gölge avcıları, melek kanı taşıyan özel insanlardır. Clary, normal bir kızken bir anda hayatı değişir ve kendisini iblislerle savaşırken bulur.  Çeşitli doğaüstü güçlerle savaşırken annesini kurtarmaya çalışır. Bu macerada Simon, Alec, Jace, Isabelle isimli arkadaşlarından yardım alır.

Shadowhunters’ın Oyuncu Kadrosu

Dizide Clary Fray karakterine Katherine McNamara hayat vermektedir. Bunun yanı sıra dizide Dominic Sherwood, Alberto Rosende, Matthew Daddario, Emeruade Toubia gibi isimler de yer almaktadır.