Californication Dizi Konusu ve Oyuncuları

Californication Dizi Konusu ve Oyuncuları

Californication Konusu

Dizinin hikâyesi yetenekli yazar Hank Moody’e odaklanıyor. Kızı Becca ve kızının annesi Karen ile tekrar iyi bir hayat yaşamak istemektedir. Hank boşanmış olsa da hala eski karısını unutamamıştır. Becca ise oldukça sorunlu genç bir kızdır. Hank Moody eski karısını çok sevse de sekse, uyuşturucuya düşkün bir yazardır. İşte bu ortamda başkarakterimiz Hank’in maceralarını izliyoruz.

Californication Oyuncuları

Californication dizisinde Hank Moody’e David Duchovny, kızı Becca’ya Madeleine Martin, eski karısına ise Natascha McElhone hayat verirlerken bu isimler eşlik eden oyuncular ise şöyle: Hank’in menajeri Charlie Runkle rolüyle Evan Handler ve Charlie’nin karısı Marcy Runkle rolüyle Pamela Adlon.

Californication sezon sayısı, bölüm sayısı, bölüm dakikası

Komedi ve drama öğelerini başarılı bir şekilde harmanlayan Californication dizisi 13 Ağustos 2007 ve 29 Haziran 2014 tarihleri arasında yedi sezon boyunca ekranlara geldi. Amerikan kablolu televizyon kanalları arasında yer alan Showtime kanalında yayınlanan Californication’un tüm sezonlarının bölümleri 12’şer bölümden oluşuyor. Dizinin toplam bölüm sayısı ise 84 bölüm. Bölümlerin ortalama süresi ise 29 dakika.

Californication izlenir mi? IMDb puanı ve izleyici yorumları

Californication komedi ve dramayı bir arada sunan bir yapım olmakla birlikte seks sahnelerinin fazla olmasına bağlı olarak yetişkinler için uygun bir dizidir. Tom Kapinos’un yaratıcısı olduğu dizinin IMDb puanı ise yaklaşık 170 bin kişinin oyuyla 8,3/10 ortalamasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir